Dentysta Ruda Śląska

Jak przekonać dziecko do dentysty?

Największy problem z leczeniem zębów zwykle mają dzieci. Chociaż strach przed dentystą bardzo często dotyczy także dorosłych, to jednak wśród dzieci problem ten może być naprawdę poważny. O ile dorosły jest świadomy konsekwencji nieleczenia zębów, o tyle dziecku czasem trudno przetłumaczyć, że wizyta u dentysty jest konieczna. Jak przekonać dziecko do wizyt stomatologicznych? Dobrą propozycją jest zabranie dziecka do specjalnego stomatologa. Coraz częściej możemy spotkać gabinety stomatologiczne, w których świadczone są usługi specjalnie dla dzieci. W takich miejscach dziecko na pewno spotka się z miłym przyjęciem, a lekarz stomatolog będzie miał odpowiednie podejście i nie przestraszy małego pacjenta.

Stomatolog to lekarz, którego musi odwiedzać każda osoba dbająca o swoje uzębienie. Niestety, czasem rutynowe wizyty mogą przeobrazić się w prawdziwy koszmar. Niektórych ubytków nie można zaobserwować gołym okiem, a nieraz zdarza się również, że higiena jamy ustnej nie jest zadowalająca i wtedy pojawia się problem – leczenie kanałowe. To leczenie jest bardzo nieprzyjemne, chociaż zazwyczaj odbywa się przy znieczuleniu, ponieważ operacje związane z nerwem umieszczonym w zębie są bardzo bolesne. Co więcej, taki rodzaj leczenia jest również bardzo kosztowny, zwłaszcza wtedy, gdy wybieramy się na prywatną wizytę stomatologiczną. Nic więc dziwnego, że leczenie kanałowe to jedna z najpopularniejszych obaw pacjentów stomatologicznych.

Przegląd dentystyczny u dzieci

Dentysta Ruda Śląska

Przegląd dentystyczny jest podstawową usługą dentystyczną wykonywaną u osób w każdym wieku. Dlatego jest on wykonywany na początku każdej wizyty u dentysty, ponieważ pozwala na dokładne zbadanie stanu uzębienia przychodzącego pacjenta. Wykonywanie przeglądu dentystycznego u dzieci może służyć sprawdzeniu, w jaki sposób rozwijają się u dzieci zęby stałe oraz ustaleniu czy żaden z zębów nie wymaga leczenia zwykłego lub kanałowego. Natomiast przegląd dentystyczny robiony u osób dorosłych służy po prostu sprawdzeniu stanu ich uzębienia lub ustaleniu, w jaki sposób powinna wyglądać u konkretnego pacjenta procedura przygotowawcza do zabiegu wszczepienia implantów zębowych. Dlatego przegląd dentystyczny powinien być robiony przynajmniej raz w ciągu roku.

Każda wizyta dziecka u dentysty jest dla niego powodem do ogromnego przeżycia. Zwłaszcza dziecko, które idzie do dentysty po raz pierwszy powinno być do takiej wizyty odpowiednio przygotowane. Takie przygotowanie może polegać na przeprowadzeniu jakiejś rozmowy z dzieckiem oraz na pokazaniu dziecku, w jaki sposób wygląda gabinet dentystyczny. Można to zrobić przy pomocy Internetu lub podczas wizyty zapoznawczej w dziecięcym gabinecie dentystycznym. Taki gabinet zwykle pomalowany jest na jakiś przyjemny kolor, a w czasie wizyty dziecko może zerkać na bajkę puszczaną w telewizorze powieszonym na ścianie. Także sam dentysta zajmujący się leczeniem zębów u dzieci jest dobrze przygotowany do pracy z dzieckiem.

Dlaczego wiele osób przyjeżdża do polskich stomatologów?

Stomatologia zagranicą jest rozwinięta na bardzo dobrym poziomie. Specjaliści mają do dyspozycji w pełni wyposażone gabinety, które są na najlepszym z możliwych poziomów. Co jednak ciekawe, bardzo często pracują w tychże gabinetach specjaliści z Polski. Wszystko to sprawia, że Polska ma bardzo dobrą markę jeśli chodzi o stomatologię. Pacjenci ze Szwajcarii, Austrii, Danii, czy takich krajów jak Holandia i Belgia bardzo często wybierają nasz kraj jako cel wizyty nie turystycznej, a właśnie medycznej. Oczywiście z tym także wiąże się poznawanie naszego kraju, zatem na każdej takiej wizycie w dużej mierze zyskuje całe nasze społeczeństwo i rząd, który pobiera podatki.

Polska stomatologia w Europie uznawana jest jako jedna z najlepiej rozwiniętych na Starym Kontynencie, a jednocześnie oferujących niskie ceny i bardzo dobre warunki leczenia. Zmieniło się to diametralnie przez ostatnie kilkanaście lat. Mało kto pamięta te czasy, ale było tak, że idąc do dentysty czuło się przerażenie, lęk, czy wszystko pójdzie dobrze i nie będzie bolało. Dentystami straszono nawet dzieci. Dziś jest już zupełnie inaczej. Do Polski przylatuje bardzo dużo stomatologów z innych krajów i leczą tu oni swoje zęby. To wszystko daje szansę na duży rozwój stomatologii w Polsce z czego cieszą się zarówno dentyści, jak i pacjenci.

Dodane: 07-03-2019 08:36