Gabinet stomatologiczny Zabrze

Narzędzia wykorzystywane podczas leczenia zębów u dzieci

Gabinet stomatologiczny Zabrze

Dentyści zajmujący się leczeniem zębów u dzieci starają się o to, aby takie leczenie było przeprowadzane w sposób jak najbardziej dla nich bezstresowy. Dlatego starają się przeprowadzać takie leczenie pod odpowiednim znieczuleniem. Poza tym sięgają po odpowiednie narzędzia pozwalające im na dokładne ustalenie stanu uzębienia u dzieci i zaplanowanie procesu leczenia. Starają się sięgać po inne środki niż w przypadku osób dorosłych. Dlatego wykorzystują na przykład kolorowe plomby i pozwalają dzieciom wybrać kolor swoich plomb. Dzięki temu dzieci mogą na chwilę oderwać się od samego leczenia zębów. Jednak podstawową zasadą leczenia zębów u dzieci pozostaje fakt, że trzeba starać się o ratowanie wszystkich zębów nawet, jeżeli trzeba byłoby wykonać bardziej specjalistyczne zabiegi.

Szkolne badania stomatologiczne wykonywane są w takich placówkach, w których pracują dentyści. Mogą oni przeprowadzać podstawowe przeglądy stomatologiczne i badania służące ustaleniu, jakiego rodzaju leczenie musi zostać przeprowadzone u dzieci. Jeżeli nie są to zbyt skomplikowane rodzaje leczenia, to mogą zostać wykonane w szkolnym gabinecie. W przeciwnym razie dziecko otrzyma skierowanie do innego gabinetu dentystycznego. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy dziecko musi skorzystać z pomocy ortodonty. Zdarza się, że problemy dziecka ze zgryzem nie są jeszcze widoczne dla rodziców i tylko fachowa ocena stanu uzębienia może pozwolić na ich zdiagnozowanie. Poza tym szkolni dentyści mogą skierować dziecko na zabieg ekstrakcji zęba.

Chirurgia szczękowa - nie taki diabeł straszny

Chirurgia szczękowa brzmi poważnie. Jednak nie zawsze pod tym pojęciem kryją się skomplikowane zabiegi. Ekstrakcja zęba tez jest de facto przykładem zabiegu chirurgicznego.

Jeżeli nasz ząb wymaga usunięcia to powinniśmy dobrze wybrać specjalistę. Dobrym sposobem jest sprawdzenie opinii w internecie, na znanych portalach. Czasami ząb wymaga usunięcia z powodu wypadku, który nam się przytrafił - wtedy pomoc powinna być udzielona w szpitalu, a na zabieg nie powinniśmy długo czekać.

Implanty stomatologiczne

Implanty stomatologiczne (wszczepy śródkostne) ? protezy stosowane w celu odbudowy utraconego uzębienia. Wykonane są z tytanu, który jest metalem obojętnym dla organizmu i nie ma wpływu na zdrowie. Implanty stomatologiczne są produkowane w różnych kształtach, wielkościach i mogą mieć różnie modyfikowaną powierzchnię. Implantologia jest alternatywą dla klasycznych rozwiązań protetycznych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Implanty_stomatologiczne

Dodane: 31-05-2019 06:34