Można mieć "słabe" zęby?

Dobry dentysta Gliwice

Nikt nie lubi chodzić do dentysty. Niestety, dla wielu ludzi jest to nieodłączna część ich życia - nie każdy z nas ma tak samo "dobre" zęby. Dbanie o zęby często nie wystarcza, potrafią się one psuć często "bez powodu". No bo jak inaczej ująć to, że dbamy o nie, unikamy cukru (zwłaszcza słodyczy) i mimo to ta próchnica i tak się rozwija? Niestety - winne są najprawdopodobniej geny. Trzeba też pamiętać o tym, że wiele leków psuje zęby, na to też trzeba zwrócić uwagę. Powodem mogą tez być niedobory wapnia, zwłaszcza jeżeli miały one miejsce w dzieciństwie. Czynników jest naprawdę wiele, często nie jest to nasza wina.

Zasady dbania o zęby

Wydaje się, że praktycznie wszystkie dorosłe osoby znają zasady dbania o zęby. Wiedzą one bowiem, że trzeba myć dokładnie zęby rano i wieczorem lub po każdym posiłku, aby można było zapobiegać rozwojowi próchnicy. Coraz częściej sięgają one także po elektryczne szczoteczki do zębów. W sprzedaży dostępna jest także duża ilość past do zębów, a dentyści starają się polecać swoim pacjentom najbardziej odpowiednie dla nich pasty do zębów. Wiedzą oni również, jakiego rodzaju środki wybielające zęby mogą być zarówno bezpieczne, jak i skuteczne dla ich pacjentów. Są w stanie również skierować swoich pacjentów na odpowiednie zabiegi wybielania zębów. Trzeba pamiętać, że takie zabiegi muszą być przeprowadzane przez odpowiednich specjalistów.

Mały ubytek, duży problem

Czasem wyczuwamy językiem ubytki w naszym uzębieniu. Z jednej strony mały ból i brak innych utrudnień sprawiają, że jesteśmy w stanie zignorować małą dziurkę w zębie, ale z drugiej strony trzeba mieć świadomość, że może to być początek poważniejszych kłopotów. Nie ignorujmy więc tego problemu i jak najszybciej umówmy się na wizytę u dentysty.

Specjalistyczna wiedza pozwoli profesjonaliście dokładnie ustalić uszkodzone miejsca ? także te, o których nie mamy jeszcze pojęcia ? i podjąć skuteczne działania w celu ich zażegnania. Wystarczy jedna lub ewentualnie dwie, trzy wizyty, aby pozbyć się widma poszerzającego zepsucia zębów.

Sam zabieg plombowania nie będzie czymś, co zada nam wyjątkowo dużo bólu lub utrudni życie na jakiś okres. Coraz lepsze technologie i fachowość przekładają się na płynność przy wykonywaniu i wygodę klienta. Nie mamy się czego obawiać odwiedzając dentystę w celu załatania luk w naszym uzębieniu. Wystarczy jedynie wygospodarować nieco czasu.

Dodane: 20-03-2019 18:17